EST ENG
Otsi:
IP Centrex Paketid Kõnekeskus Seadmed Teenused Kontakt
Seadmed /

VoIP telefonid

VoIP telefonide ühendamine

VoIP telefonid ühendatakse ettevõtte kohtvõrku, andmesidelülitisse. Soovitame kasutada PoE toitega andmesidelülitit, sellisel juhul ei pea eraldi toiteadaptereid telefonidele paigaldama. Andmesidelüliti ühendatakse tulemüüri/ruuteri kaudu Internetti. Internetiühendusi saab tellida nii Teliast kui Elisast.
Enamusel VoIP telefonidel on olemas sisseehitatud liides arvutile, seega eraldi arvutivõrku telefonide jaoks paigaldama ei pea. 

VoIP telefonide kõnekvaliteedist

Tihtipeale seostatakse VoIP kõnesid kehvapoolse kõnekvaliteediga. Kuigi ka IPCentrex on VoIP lahendus, siis selle kõnekvaliteet ei jää alla ISDN ega tavatelefoni kõnekvaliteedile. Mobiilvõrgu kõnekvaliteeti ületab tunduvalt. 
Peamine põhjus, miks kõnekvaliteet VoIP kõnedel tihtipeale on kehva tuleneb kõne kompressioonist. Aeglase internetiühenduse puhul muudetakse kõne andmesidemaht väiksemaks ja seoses sellega kaovad ka kõrgemad ja madalamad helisagedused- kõne muutub tuhmaks ja raskesti arusaadavaks. IPCentrexi puhul lauatelefone kasutades kasutatakse koodekit g.711, millline on kasutusel ka ISDN võrgus. Seetõttu on iga kõne jaoks vaja andmesideriba keskmiselt 120 kb/s. Oma arvutiühenduse sobivust VoIP telefonisideks proovi siin.

VoIP telefonide protokollid

Levinumad avatud VoIP protokollid on SIP (Session Initialisation Protocol) ja MGCP (Media Gateway Control Protocol), T38 (fakside ühendamiseks), Skinny (Cisco protokoll).
IPCentrex toetab protokolle SIP (Arvutitelefon ja Telefoniliides) ja MGCP (süsteemitelefonid)

Kõige levinum telefoniaparaatide ja VoIP jaamade vaheline suhtlusprotokoll on SIP. IPCentex toetab SIP protokolli, seega võib olla enamvähem kindel, et kõik SIP toega telefoniaparaadid IPCentrex lahenduse küljes töötavad. SIP kasutavad näiteks lõik arvutitelefonid ja mobiiltelefonide VoIP tarkvara. 
SIP kasutuselevõtuks on vaja teada kasutajanime, salasõna ja proksi aadressi. 

SIP aparaadid on nö. "targad aparaadid". Suunamised ja muud teenused tehakse seadme enda poolt. Aparaadi võrgust lahtiühendamisel need teenused enam ei tööta. 
IP Centrex | Paketid | Kõnekeskus | Seadmed | Teenused | Kontakt
© Telegrupp AS, Tartu mnt 63, 10115 Tallinn, Tel: +372 6800 888, info @ gsmduo.com